Aktualności

Poniżej przedstawiamy wszelki informacje organizacyjne oraz regulamin wydarzenia, które odbywa się w rygorze sanitarnym.

Szanowni Państwo,

w roku 2020 znajdujemy się w wyjątkowej, niezaplanowanej, a tym bardziej nieprzewidzianej sytuacji pandemii covid -19. W związku z wieloma przypadkami zachorowań w gminie Żmigród nie chcemy i nie możemy zrealizować w tym roku imprezy masowej, ale nie chcemy też imprezy zupełnie odwoływać.

 

Dlatego postanowiliśmy, wzorem organizatorów innych imprez, zaproponować Państwu kilka wariantów tras rowerowych oraz dodatkowo biegowych i pieszych i zachęcić Państwa do wzięcia udziału w rajdzie indywidualnym, maksymalnie kilkuosobowym.

W tym roku nie muszą się Państwo zgłaszać. Decyzję o udziale można podjąć w ostatnim momencie. Mogą Państwo wyruszyć o dowolnej porze, jechać w dogodnym dla siebie tempie i zatrzymywać się, gdzie się Państwu zachce (byle w bezpiecznym miejscu). 

Czas na przejazd i/lub przebiegnięcie wyznaczonych tras mają Państwo w dniu 19 (sobota) i 20 (niedziala) września 2020. Na metę zlokalizowaną przy Baszcie w Zespole Pałacowo - Parkowym w Żmigrodzie muszą Państwo dotrzeć w godzinach 12.00 - 18.00. 

W godz. 12.00 - 18.00 w obydwa dni wydarzenia na terenie przy Baszcie będzie znajdowało się stoisko organizatora.

!! Osoby jadące rekomendowanymi trasami muszą wykonać serię zdjęć z trasy, obrazujących różne odcinki trasy i przede wszystkim osoby biorące udział w wydarzeniu. Zdjecia należy przesłać przed dojechaniem na metę na nasz adres mailowy: dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com lub na nasz profil FB Dolnośląska Kraina Rowerowa (na mecie należy okazać w telefonie wysłaną wiadomość).

!! Każdy uczestnik otrzyma okolicznościową przypinkę oraz talon na poczęstunek regeneracyjny, przygotowany przez organizatorów w Zespole Pałacowo-Parkowym, we wskazanym miejscu. 

!!Pierwsze 30 osób, które pierwszego oraz drugiego dnia przyjadą na metę, otrzymają okolicznościową koszulkę Dolnośląskiej Krainy Rowerowej. Będzie można też wziąć udział w loterii lub konkursie i wygrać nagrody tj. mapy, przewodniki, koszulki, torby i inne gazety. Uwaga!!! Jeśli ktoś pojedzie w trasę dwukrotnie i dojedzie wśród pierwszych 30 osób, koszulkę otrzyma tylko raz. 

!! W ramach obchodów uczestnicy wypraw rowerowych i biegowych będą mogli bezpłatnie zwiedzić pałacową basztę. 

!! Najmłodszych zapraszamy do malowania koszulek. 

!! W roku 2020 rekomendujemy następujące trasy:

--> piesza i biegowa: zachęcamy do biegu lub spceru nordic walking po przypałacowym parku, następnie trasa biegnie drogą pieszo-rowerową wzdłuż Baryczy oraz kompleks leśny. Długość trasy wynosi 4,3 km 

--> trasa rowerowa krótka 

--> trasa rowerowa średnia (23 km)

--> trasa rowerowa długa 

 

DRODZY UCZESTNICY: Pamiętajcie, że nasza impreza również EDUKACJA i PROMOCJA POSTAW EKOLOGICZNYCH na co dzień! Przygotujcie się zatem do wyprawy w sposób ekologiczny i godny pochwały - napoje w bidonach lub termosach, kanapki w pudełkach, opakowaniach wielokrotnego użytku, unikajmy zaśmiecających środowisko butelek plastikowych, naczyń jednorazowych, torebek, foliówek, folii aluminiowej. Bardzo dziękujemy!

Bądźmy mądrymi i świadomymi EKOROWERZYSTAMI, nie tylko od święta, również na co dzień. Dajmy dobry przykład innym i nie produkujmy śmieci!

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...