Istniejące drogi rowerowe:

Drogoszowice – Sosnówka (wzdłuż drogi powiatowej) to dwa odcinki szerokości 2,5 m oraz długości: ok. 1600 m. i 527 m; komunikuje dwie miejscowości atrakcyjne pod względem rekreacyjno-wypoczynkowym i krajobrazowym. Przebiega skrajem dużego kompleksu leśnego, a także nieopodal łowiska w Drogoszowicach, stadniny koni w Sosnówce oraz jednej z największych atrakcji Gminy Twardogóra - największej na świecie prywatnej kolekcji fragmentów Muru Berlińskiego w Sosnówce.

Sądrożyce – Dąbrowa - o długości ok. 1,6 km i szerokości 2,5 m; łączy Twardogórę oraz zlokalizowane w Sądrożycach punkty widokowe i przebiegającymi przez tę wieś szlaki turystyczne - z kompleksem leśnym w pomiędzy Dąbrową a Grabownem Wielkim, a szczególnie - z największą jego atrakcją, tj. rezerwatem „Torfowisko koło Grabowna”.

Goszcz-Moszyce (wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 448) – o długości ok. 2 km, w tym 1912 m o nawierzchni asfaltowej oraz 135 m o nawierzchni z kostki betonowej; trasa o niezwykłych walorach krajobrazu morenowego, łączy Goszcz (z jego atrakcjami przyrodniczo-architektonicznymi) i Twardogórę – z jej bazą rekreacyjno-sportową, z bazą gastronomiczną, a także z ośrodkiem pielgrzymkowym i centrum przesiadkowym (stacja PKP i przystanek PKS).

Drogi rowerowe w trakcie przygotowania lub w budowie:

Domasławice – Goszcz (realizacja w I połowie 2018 r.) – o długości ok. 2,6 km i szerokości 2-2,5 m; połączy Campus DOMASŁAWICE z Goszczem i jego zabytkowym kompleksem pałacowo-parkowym. Ścieżka ta, uzupełniając odcinek ścieżki pieszo-rowerowej Goszcz – Moszyce, skomunikuje ten ośrodek również z Twardogórą. Połączenie ścieżki Domasławice – Goszcz z istniejącymi szlakami turystycznymi, tj. goszczańskim odcinkiem gminnego rowerowego i pieszego odcinka szlaku turystyczno-edukacyjnego, tworzy bezpieczną pętlę rowerową. Ścieżka pieszo-rowerowa na kilku odcinkach biegnie trasą alternatywną w stosunku do szlaków turystycznych, których trasa prowadzi przez zróżnicowany teren – zarówno pod względem krajobrazowym, ale też technicznym i topograficznym. Stwarza to wyjątkową szansę na pokonanie szlaku dla osób o mniejszym niż przeciętnym stopniu mobilności, czy wydolności wysiłkowej, które miałyby trudności w pokonaniu niektórych odcinków leśnych, czy piaszczysto-szutrowych odcinków polnych. Osoby te mogą wykorzystać fragmenty ścieżki dla pokonania mniej dla nich dostępnych odcinków szlaku, dzięki czemu te szlaki turystyczne staja się dostępne dla wielopokoleniowych grup rodzinnych lub grup dziecięcych, czy seniorskich.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...