O nas

Działamy jako Stowarzyszenie zrzeszające dolnośląskie samorządy z północnej części Dolnego Śląska na rzecz budowy marki Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, jako kompleksowego obszaru turystycznego z wyróżniającą się ofertą dla rowerzystów.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów "Dolnośląska Kraina Rowerowa" (do listopada 2018 posługujące się nazwą Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy) to dobrowolny związek 15 samorządów, których wspólnym celem jest budowanie marki obszaru w oparciu o bogatą sieć dróg i szlaków rowerowych, atrakcji turustycznych, oferty pensjonatów, restauracji, kąpielisk, basenów, łowisk wędkarskich, atrakcji dla dzieci, pięknej przyrody i różnorodnych krajobrazów.

 

 Mapa przedstawia członków Stowarzyszenia (kolor pomarańczowy - gminy, kolor zielony - powiaty). Wykonanie:Ewelina Gryniuk

 

Dzięki możliwości pozyskiwania przez samorządy środków m.in. z Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska na budowę i rozbudowę dróg rowerowych, łączymy Wrocław jedną długą trasą, przez Wzgórza Trzebnickie z Doliną Baryczy. Już wkrótce będziecie mogli dojechać rowerami lub z rowerami (np. autem lub pociągiem) np. z Wrocławia do Wiszni Małej, Trzebnicy, Obornik Śląskich, Prusic, Żmigrodu czy Milicza i kontunuować stąd przygodę na dwóch kółkach, poruszając się dostosowanymi dla rowerów drogami, czy szlakami prowadzącymi przez najatrakcyjniejsze i najurokliwsze zakątki miejsca, które nazwaliśmy Dolnośląską Krainą Rowerową

Podróżując rowerem możecie korzystać z licznych szlaków rowerowych, czyli oznakowanych dróg polnych, leśnych, czy gminnych o niskim natężeniu ruchu, nocować w wiejskich gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach, żywić w restauracjach i zajazdach z lokalnymi potrawami, odwiedzić lokalnych producentów albo rękodzielników i zaopatrzeć się w zdrowe smakołyki na drogę czy ręcznie wykonane pamiątki. 

Dolnośląska Kraina Rowerowa oferuje moc atrakcji, przestrzeni, dróg i szlaków rowerowych, zabytków, miejsc do rekreacji, odpoczynku, bliskiego kontaktu z przyrodą, produktów i smaków lokalnych, ucieczki od stresu i hałasu dużych miast. Ze wszystkimi możliwościami możecie się zapoznać w niniejszym portalu, dzięki któremu możeci zaplanować wiele ciekawych, dłuższych i krótszych wypraw rowerowych, wedle własnych potrzeb i oczekiwań. 

W odkrywaniu regionu pomogą również nasze wydawnictwa - przewodniki i mapy rowerowe, które można zakupić w informacjach turystycznych oraz w obiektach i usługach turystycznych, oznaczonych jako Miejsca Przyjzne Rowerzystom (wykaz znajduje się w zakładce miejsca). Polecamy również aplikację mobilną na telefon, dostępną bezpłatnie do pobrania w sklepie google (Dolnośląska Kraina Rowerowa). 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...